GIRL POWER – INVENT YOURSELF våren 2027

Tid til trening, velvære og egentid

Enten du trener regelmessig, tar en økt i ny og ne eller ønsker å finne tilbake til treningsgleden, er du hjertelig velkommen. Bli med på en inspirerende uke fylt med bevegelse, nye favoritter og gode opplevelser – med tid til både aktivitet, avkobling og å nyte ferien.

750 kr rabatt per person.

Bestill senest 30. november. OBS! Gjelder kun nye bestillinger og voksne reisende, og kan ikke kombineres med andre rabatter eller tilbud.

Med Kristin Kaspersen, instruktør hos Invent Yourself og Springtime, kan du glede deg til en variert uke med styrketrening, bevegelighet, pilates, dans og mye mer. Her får du muligheten til å dyrke gamle favoritter, oppdage nye treningsformer og kanskje prøve noe du lenge har hatt lyst til å utforske.

I løpet av uken kan du også få med deg to inspirerende foredrag med Kristina Andersson, ernæringsfysiolog og forfatter. Med engasjement og formidlingsevne deler hun kunnskap om mat, spisevaner og velvære på en inspirerende, lettfattelig og gjenkjennelig måte – uten pekefingre eller formaninger.

Finn treningsgleden. Bygg gode vaner. Gjør det på din måte.

Du tar utgangspunkt i der du er i dag. Våre trenere hjelper deg med å finne øvelser og alternativer som passer for deg, kroppen din og dagsformen din. Du velger selv hvor mye du vil utfordre deg – enten du ønsker å gi alt eller ta det litt roligere og gi kroppen tid til å hente ny energi.

Start dagen i ditt eget tempo. Prøv noe nytt. Sett av tid til deg selv.

Start dagen i ditt eget tempo. Begynn med en morgentur, en rolig joggetur eller Morning Mobility. Nyt morgenlyset og fellesskapet, og få en god start på dagen med tid til frokost etterpå.

Prøv noe nytt. Med kyndig veiledning får du utforske nye øvelser i trygge rammer. På introduksjonsøkten kan du stille spørsmål, bli kjent med øvelsene og føle deg tryggere på teknikken.

Sett av tid til deg selv. Finn rom for yoga, bevegelse og restitusjon. Senk skuldrene, lytt til kroppen og gi deg selv muligheten til å finne ut hva du trenger akkurat den dagen.

Mellom treningsøktene er det god tid til å nyte ferien – ta en tur på stranden, spise en lang lunsj eller finne roen med en god bok. Vi utforsker kysten sammen på ukens felles kystøkt og samles til hyggelig «after workout» ved havet.

Kom alene, med en venn eller sammen med partneren din. Her møter du mennesker å trene, le og dele gode opplevelser med, samtidig som du har friheten til å trekke deg tilbake og nyte litt egentid når du ønsker det.

Tid til deg selv. Ny energi og treningsglede som varer.


Bestill din plass Pris fra16995 kr
Velg en reise fra menyen
Velg en reise fra menyen

Reisefakta

Tab Contents

Meld deg på tidlig – slik sikrer du deg plass:

  • Vi har gruppebooking på flyet, som ofte blir utsolgt. Når det er fullbooket, kan prisene øke og tilgjengelige seter bli begrenset.
  • Hotellet kan også bli fullbooket, og de mest populære rommene går først.

Viktig: Ved bestilling betales kun et depositum. Restbeløpet forfaller først etter at reisen er gjennomført.

Ukens ledere

I løpet av uken møter du 10–15 engasjerte trenere som bidrar med kunnskap, varme og treningsglede. De hjelper deg med å finne riktig nivå, forklarer øvelsene og oppmuntrer deg til å prøve noe nytt. Uansett om du ønsker å komme i gang igjen eller allerede trener regelmessig, skal du føle deg trygg og velkommen på treningsøktene. Mellom øktene er det tid til å stille spørsmål, snakke om trening og få tips du kan ta med deg hjem. Trenerne bidrar også til fellesskapet og gjør det enkelt å bli kjent med andre.

Nedenfor presenterer vi lederne fortløpende etter hvert som de blir klare for uken.

Eksempelprogram

Eksempelprogram

Lørdag 17 april

  • 12:30-20:30 Ankomster til Monte Gordo

Søndag 18 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp rolig med morgenyoga
  • 10:00 Velkomstmøte med påfølgende omvisning
  • 11:15-11:30 Våg å prøve Zumba
  • 11:30 Dans: Zumba
  • 11:30-12:30 Tør å prøve Pilates Essentials
  • 11:30 Våg å prøve kettlebells
  • 15:00 Kjerne
  • 15:00 Mobilitet
  • 15:00 Fysisk trening/Styrke
  • 16:15 Stangtrening / teknisk trening + kortdistanse
  • 16:15 Løping/Løpeteknikk for alle
  • 17:15 En stund for deg selv med ettermiddagsyoga
  • 20:30 Samvær i baren

Mandag 19 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp rolig med morgenyoga
  • 10:15 Dans
  • 10:15 Fysisk trening/Styrke
  • 11:30 Våg å prøve Soma Move
  • 11:30 Kjerne
  • 11:30 Våg å prøve kampsport
  • 15:00 Fysisk trening/Styrke
  • 15:00 Dans
  • 15:00 Tør å prøve Pilates Essentials
  • 16:15 Stangtrening / hastighetslek
  • 16:15 Løping / Fartlek + kom i gang
  • 17:30 En stund for deg selv med ettermiddagsyoga
  • 20:30 Foredrag: Inviter deg selv til å finne deg selv på nytt

Tirsdag 20 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp rolig med Morning Mobility
  • 10:15 Fysisk trening/Styrke
  • 10:15 Dans: Zumba
  • 11:30 Fysisk trening/Styrke
  • 11:30 Pilates Flow
  • 15:00 Fysisk trening/Styrke
  • 15:00 Dans
  • 15:00 Soma Move
  • 16:15 Stavgang
  • 16:15 Løping/Intervaller + kom i gang
  • 17:30 Etter treningen med musikkquiz på strandbaren
  • 20:30 Foredrag: Kosthold

Onsdag 21 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp mykt med Morning Mobility
  • 10:15 Våg å prøve kampsport
  • 10:15 Soma Move
  • 11:30 Dans
  • 11:30 Fysisk trening/Styrke
  • 15:00 Mobilitet
  • 15:00 Pilates Flow
  • 15:00 Fysisk trening/Styrke
  • 16:15 Stavgang / stavgangstrening med fokus på styrke
  • 16:15 Løping/bakketeknikk + rolig distanseløping
  • 17:15 En stund for deg med ettermiddagsyoga
  • 20:30 Foredrag

Torsdag 22 april

  • 08:30 Kystøkten
  • 14:30 Bussen går tilbake
  • 16:30 Soma Move
  • 16:30 Restitusjonstrening/Yoga
  • 17:30 Samvær i hotellbaren
  • 20:30 Foredrag

Fredag 23 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp rolig med Morning Mobility
  • 10:15 Fysisk trening/Styrke
  • 10:15 Pilates Flow
  • 11:30 Fysisk trening/Styrke
  • 11:30 Dans
  • 14:00 Løping / Lett distanse
  • 15:00 Soma Move
  • 15:00 Fysisk trening/Styrke
  • 16:00 FINALPASS
  • 20:30 Samvær, bobler og lysbildefremvisning
  • 21:00 ETTERFEST

Lørdag 24 april

  • 07:30 Morgenjogg/gange 30 min + mobilitet 15 min
  • 07:30 Våkn opp rolig med morgenyoga
  • 10:00 Dans
  • 10:00 Fysisk trening/Styrke
  • 12:00 Utsjekking
  • Avreisedag

Våre hoteller

Hotell

Hotel Apartamento Dunamar

Dunamar har en perfekt beliggenhet rett ved stranden med egen inngang og utgang til stranden og strandpromenaden.

Hotell

Alcazar Hotel & SPA

Alcazar har en perfekt beliggenhet i nærheten av naturreservatet med flotte tur- og løpestier, og bare 350 meter unna ligger den kilometerlange stranden. Restauranter, butikker og det lille sentrum av Monte Gordo ligger innenfor

Hotell

The Prime Energize Hotel

Prime Energize Hotel er et nyåpnet hotell (2017) med 105 friske og moderne rom. Atmosfæren er ung, moderne og vennlig.

Det finnes et begrenset antall hoteller, et lite sentrum med gågater, mange restauranter, puber og selvfølgelig litt shopping. Guidene våre gir deg gjerne råd om hvor du finner de beste lunsj- og middagsrestaurantene, samt barer og kafeer. Det finnes en dagligvarebutikk ca. 250 meter fra hotellene våre. I Monte Gordo finner du også bilutleie, sykkelutleie og bussforbindelser for deg som vil utforske de omkringliggende områdene.

For å være motivert og engasjert trenger du et godt og inspirerende miljø. Vi tør love optimale muligheter og fantastiske omgivelser på Portugals naturskjønne Algarve-kyst.

Været

Takket være Golfstrømmen er vinteren i Algarve lik en vårdag her hjemme. I slutten av januar og februar blomstrer de vakre mandeltrærne, og i mars og april er våren godt i gang, og temperaturen er som en normal svensk sommerdag. I oktober, når kulden når Sverige, holder varmen seg i Portugal, og dagene byr som regel på temperaturer rundt 20 grader. Klimaet er perfekt for fysisk aktivitet.

Utflukter

Vi er klar over at du kanskje er nybegynner eller bare har trent litt. Vi tilpasser derfor nivået slik at alle kan delta etter egne forutsetninger, men det er selvfølgelig mye mer å gjøre enn å trene. Ta deg rundt på sykkel og oppdag vakre naturområder og koselige strandrestauranter. Utforsk små, koselige byer, ta del i den populære Sangria Tour og nyt sol, strand og mat. Vi fremmer et sunt liv med rett til de gode tingene i livet!

Vila Real de San António «Spania rundt»

Den siste byen før den spanske grensen er Vila Real de San António. Byen har en pittoresk havn med fantastisk utsikt over elven Guadiana, som renner ut i Atlanterhavet tre kilometer fra Monte Gordo. En fin utflukt er å ta fergen over elven til den vakre spanske byen Ayamonte – den hvite byen. Turen tar bare 20 minutter, og her finner du flere koselige restauranter, kafeer, puber og markeder for dem som vil handle.

Heldagstur til Sevilla

Sevilla ligger omtrent to timer unna med buss fra Monte Gordo, og her er det mye å oppdage. Utforsk den imponerende katedralen, vandre gjennom det sjarmerende Santa Cruz-området eller besøk det vakre Alcázar-palasset. Nyt flamenco og andalusisk mat for en autentisk opplevelse.

Olhao

Olhao er det første samfunnet østover fra provinshovedstaden Faro. Olhao er en livlig havneby som har beholdt sin karakter. Byen er spesielt kjent for sine blåskjell og skalldyr, og fiskemarkedet regnes som det beste i Algarve.

Etter trening

Vi arrangerer en ukentlig After Work-Out på stranden, der vi henger sammen og drikker en kjølig drink i kveldssolen etter en dag med mye aktivitet. Det er selvfølgelig ikke uvanlig at det blir flere spontane treff i samme ånd for å runde av dagen!

Nyt flotte runder på noen av Algarves beste baner! Vakker utsikt, velholdte fairwayer og god tid til både lek og sosialisering. Alt er forberedt – bare finn frem køllene og bli med oss ​​på banen.


Golfpakker

Tab Contents


Se flere treningsreiser

31 jan 2027

Tango, samba og karneval! En reise for livet

31. jan – 14. feb 2027 | En uforglemmelig to ukers danseferie som kombinerer lidenskap, kultur og eventyr! Dette er…

3 apr 2027

Training Camp Portugal

Løpeuken med RUNNER’S WORLD & Bamford våren 2027

Våren 2027 | Runner’s World Norge og Bamford 1869 løpeklubb inviterer til en uke spekket med løping og trening, aktiviteter…

Intreresseliste 2027!

25 sep 2027

Training Camp Portugal

FULL PAKKE – med treningsglede!

Høsten 2027 | FULL PAKKE – med treningsglede, er en inspirerende treningsuke med løping, allsidig trening og faglig påfyll. Treningsreisen…

Interesseliste 2027!

16 okt 2027

Training Camp Portugal

Løpeuka med Runner’s World x Vita & Wanda høsten 2027

Oktober 2027 | Denne populære løpeuka har Runner´s World med seg Vita & Wanda som du kan trene sammen med…

10 apr 2027

Training Camp Portugal

Kondis løpeuken våren 2027

Bli med på en inspirerende løpeuke fylt med energi, glede og fellesskap!

17 jul 2027

Løping og vandring i Alpene med KONDIS – Davos X-Trails

Nyt det naturskjønne Davos ved å velge mellom fotturer eller løping hver dag, og opplev fjellene på den måten som…

NYTT!

10 apr 2027

Training Camp Portugal

Tricamp Portugal våren 2027

Bli med på en inspirerende treningsuke i Portugal med svømming, sykling og løping.

NYHET!

17 apr 2027

Training Camp Portugal

GIRL POWER – INVENT YOURSELF våren 2027

Kom i gang eller hold deg i form sammen med Kristin Kaspersen og Invent Yourself. En uke med treningsglede, restitusjon…