, ,

Løping og vandring i Alpene med KONDIS – Davos X-Trails

Davos – kjent som et av Alpene mest eksklusive vinterferiested – viser seg fra sin aller vakreste side om sommeren. Grønne alpeenger, krystallklare innsjøer og snødekte fjelltopper i horisonten gjør dette til et uforglemmelig reisemål for deg som elsker aktivitet, natur og eventyr.

Bli med Kondis på en aktiv uke der vi kombinerer fotturer i et storslått alpemiljø med mobilitetstrening, yoga og sosialt samvær. Våre erfarne ledere vil inspirere og veilede deg gjennom en variert treningsuke – og du får også tid til å utforske Davos’ tilbud innen sykling, golf, tennis eller klatring. Her er det virkelig noe for enhver smak.

KONDIS-medlemmer: Husk å bruk medlemsfordelen ved bestilling.

AMERON Davos Swiss Mountain Resort – ditt hjem i Alpene
Under reisen bor vi på det luksuriøse AMERON Davos Swiss Mountain Resort, et moderne firestjerners hotell i hjertet av Davos. Her møtes alpin eleganse med internasjonal design, og etter dagens eventyr kan du slappe av i hotellets prisbelønte spa. Nyt oppvarmede bassenger, badstuer, dampbad og deilige behandlinger – eller bare slapp av med utsikt over de sveitsiske Alpene. Hotellet tilbyr også gode restauranter der lokale råvarer møter internasjonale smaker. Kort sagt: en perfekt kombinasjon av aktivitet, avslapning og komfort.

Davos X-trails – hjertet i reisen
Ukens høydepunkt er Davos X-trails, et av Europas mest spektakulære fjelløp. Uansett hvilken distanse du velger, venter en utfordring i verdensklasse, med fantastiske utsikter og en stemning du sent vil glemme.

En reise utenom det vanlige
Vi i Springtime har arrangert reiser til Davos siden 1989. Med vårt sentralt beliggende hotell har du kort vei til heiser og taubaner som raskt tar deg til Alpene sine beste tur- og løpestier. Fokuset ligger på vandringene og løpeopplevelsen, men noen dager tilbyr vi også supplerende treningsøkter. Legg til god mat, hyggelig fellesskap og engasjerende ledere – så får du en ferie som gir både minner og ny energi.

Noe å tenke på
For å få mest mulig ut av turen anbefaler vi at du har en god grunnkondisjon, omtrent som en veltrent mosjonist. Du bør føle deg komfortabel med lengre fotturer i kupert terreng, gjerne med erfaring fra turer på 15 km eller mer. Generell trening som løping, sykling eller treningsstudio gjør det lettere. Kort sagt: god kondisjon er nok, du trenger ikke å være i toppform.

Velkommen til å oppleve Davos sammen med Springtime og Kondis, der natur, fellesskap og løpeglede møtes på høyeste nivå!

Bestill din plass Pris fra2000 kr
Velg en reise fra menyen
Velg en reise fra menyen

Reisefakta

Tab Contents

Om løpet

1K Vertikal
+ 1000 m 
Dato: 23. juli
Start: Davos kl. 18:15
Mål: Toppenav Jakobshorn 
Maksimal tid: 2,45 timer

1K Vertical er et intensivt og spektakulært oppoverløp under Davos X-Trails, som går av stabelen kvelden før de andre løpene. På knappe 7 kilometer tar du deg fra Davos Sports Centre helt opp til Jakobshorn – med hele 1 080 høydemeter. Belønningen er en fantastisk panoramautsikt og en unik terrengløpsopplevelse i alpine omgivelser.

Diamond 67,6 km
+/- 2980 m 
Dato: 24. juli
Start: Davos kl. 07.00
Mål: Davos
Maks. tid: 14 timer

Ruten tar deg gjennom Davos’ lengste dal, opp mot Scaletta-breen og videre til det høyeste punktet på 2 739 meter ved Sertig-passet. Her venter tekniske stier, brusende fosser, alpelandsbyen Monstein og storslåtte skoger før du vender tilbake til Davos. For deg som ikke ønsker å gå hele veien, er det mulig å avslutte i Sertig og regnes da som fullfører av Gold Run 43 km.

I tillegg til disse finnes det flere distanser å velge mellom, alle med de samme spektakulære omgivelsene som gjør løpet til en unik løpeopplevelse. Les mer om løpene her.

Gull 42,7 km
+/- 1424 m
Dato: 24. juli
Start: Davos kl. 07.00
Mål: Davos
Maks. tid: 11 timer og 30 minutter

Sølv 23,6 km
+631 m/- 279 m
Dato: 24. juli
Start: Klosters kl. 09.40
Mål: Davos
Maks. tid: 4 timer og 50 minutter

Bronse 9,3 km
+/- 163 
Dato 24. juli
Start: Davos kl. 08.30
Mål: Davos
Maks. tid: 3 timer

Uansett hvilken distanse dere velger, vil dere bli godt tatt hånd om. Alle løpene er svært godt organisert. Det blir servert rikelig med brød, boller, småsnacks, supper, energidrikker og vann underveis. 

Alle som deltar i Diamond og Gold må ha med seg følgende:

Obligatorisk utstyr

  • Drikkekopp
  • Regnjakke
  • Nødpakke (varmeteppe 140 x 200 cm, selvklebende bandasje 100 x 6 cm)
  • Fløyte
  • Smarttelefon med nødnummer 081 414 85 77
  • 1 l vann til Diamond, 0,5 l vann til Gold

Anbefalt/tillatt utstyr for alle løp

  • Solbriller
  • Staver
  • Benvarmere
  • Ermer
  • Pannebånd eller cap
  • Hansker
  • Ekstra T-skjorte

Foreløpig program

Program (foreløpig)

Fredag 17 Juli

  • 15:00 Rundt Davos-sjøen
  • 18:30 Middag og informasjon om morgendagen

Lørdag 18 Juli

  • 07:00 Morgenyoga
  • 07:00-10:00 Frokost
  • 09:00 Panoramaveien
  • 17:30 Etter turen & et lett foredrag
  • 18:30 Middag og informasjon om morgendagen

Søndag 19 Juli

  • 07:00 Morgenyoga
  • 07:00-10:00 Frokost
  • 09:00 Jakobshorn
  • 18:30 Middag og informasjon om morgendagen

Mandag 20 Juli

  • 07:00-10:00 Frokost
  • 07:30 Scaletta og Sertigpasset
  • 08:30 Dürrboden
  • 18:30 Middag og informasjon om morgendagen
  • 20:30 Samvær

Tirsdag 21 Juli

  • 06:45 Morgenyoga
  • 07:00-10:00 Frokost
  • 08:45 Landvasserdalen
  • 18:30 Middag og informasjon om morgendagen

Onsdag 22 Juli

  • 07:00 Morgenyoga
  • 07:00-10:00 Frokost
  • 09:00 Svartshorn
  • 17:00 Yin-yoga
  • 18:30 Middag og informasjonsmøte før i morgen

Torsdag 23 Juli

  • 07:00 Morgenyoga
  • 07:00-10:00 Frokost
  • 09:00 Kloster
  • 15:00 Henting av startnummer
  • 16:30 Arrangement før løpet
  • 18:30 Middag og informasjonsmøte før i morgen

Fredag 24 Juli

  • 05:00-10:00 Frokost
  • 06:15 Avgang til Diamond (68 km) starter kl. 07:00
  • 06:15 Avgang til Gold (43 km) starter kl. 07:00
  • 07:45 Start for Bronze (10 km) er kl. 08:30
  • 08:00 Start for Silver (23 km) kl. 09:40
  • 09:30 Fottur for dere som ikke deltar i løpet
  • 18:30 Middag
  • 20:00 Den siste kvelden med gjengen

Lørdag 25 Juli

  • 07:00-10:00 Frokost
  • 09:00 Schatzalp
  • 11:00 Utsjekking fra hotellet
  • 17:30 Avreise mot flyplassen for Stockholm/Göteborg
  • 17:45 Avreise mot flyplassen i Oslo

Våre reiseledere

Hotellet vårt

Hotell

AMERON Davos Swiss Mountain Resort

AMERON Davos Swiss Mountain Resort Scalettastrasse 22, CH-7270 Davos, Sveits Firestjerners superior-hotell i hjertet av Davos, omgitt av spektakulær natur i de sveitsiske alpene. Her bor du i Europas høyest beliggende by, 1 560 moh., med utsikt mot majestetiske fjell. Hotellet tilbyr luksuriøs komfort, hyggelig service og en fantastisk spa-avdeling. Halvpensjon med rikholdig frokost og …

Denne reisen presenteres av

Se alle løpsreiser