Marie Ahlm Norrstrand

Marie har alltid vært glad i idrett. Hun har bakgrunn som friidrettsutøver på 100 og 200 meter.

I årenes løp har hun prøvd seg på mange forskjellige idretter med jevne mellomrom, blant annet judo, kickboksing, ridning, vekttrening og langdistanseløping.

Marie liker å dele treningsgleden sin og ønsker å hjelpe andre med å nå sine personlige treningsmål, og derfor utdannet hun seg til personlig trener. Hun jobbet i noen år som PT på SATS. Marie er også utdannet løpstrener gjennom Trainer Academy. I flere sesonger har hun vært en del av løpegruppen Springtime Friends sammen med Anders Szalkai og 15 andre trenere.

I dag er hun lidenskapelig opptatt av løping og styrketrening, og på sine eldre dager har hun gjenopptatt sprinttrening og løping. Hun har vunnet IVSM, K50, 60 meter og 200 meter i 2021 og 60 meter i 2022.

Å reise og møte andre mennesker og kulturer har også alltid vært en stor interesse. Hun har mange års erfaring fra reiselivsbransjen.

I dag, som leder og programansvarlig i Springtime, får Marie muligheten til å kombinere sin interesse og lidenskap for trening med sin erfaring fra reiselivsbransjen.